1
11111
11 1

 

RIEBALŲ DEGINIMO STRATEGIJA

Norint sumažinti kūno svorį ir atsikratyti antsvorio, tradiciškai akcentuojama, jog būtina siekti energetinio balanso deficito. Tai įmanoma mažinant suvartojamo maisto kiekį, didinant aktyvumą fiziniais pratimais arba derinant šiuos abu būdus. Manoma, jog kol yra laikomasi šio deficitinio balanso, tol dega poodinis riebalų sluoksnis.

Pasirinktas būdas gali veikti ir vietas, iš kurių "dingsta" riebalinis audinys.

Tokijo (Japonija) mokslininkai tyrė tris moterų grupes:

1. Kontrolinę nesportuojančių moterų grupę.

2. Grupę, kurios narės sportuodavo 1-2 kartus per savaitę (30 minučių mynė dviračių 60 proc. nuo maksimalaus apkrovimo) ir suvartodavo per dieną 240 kalorijų mažiau.

3. Grupę, kur buvo sportuojama 3-4 kartus per savaitę tiek pat laiko ir tokiu pat intensyvumu, kaip ir antrojoje grupėje, bet nemažinant kalorijų skaičiaus.

Kaip ir buvo tikimasi, pirmosios kontrolinės grupės narių kūno svoris nepakito. Sportuojantys kitose dviejose grupėse - antrojoje ir trečiojoje - prarado panašiai tiek pat riebalų. šito ir buvo galima tikėtis, nors energetinio balanso deficitas ir buvo pasiektas skirtingais metodais.

Tačiau labai įdomiu atradimu tapo tai, jog dažniau besitreniruojančios moterys prarado daugiau poodinių riebalų, nei sportuojančios tik 1-2 kartus per savaitę. Galima teigti, jog pastaruoju atveju mažėja ir organizmo organų riebalai.

Parengta pagal "Muscle and Fitness".

 

 

1 111 1 1

Kontaktai

Adresas: Šiauliai, Vytauto g. 263, Lietuva
Telefonas: (8-41) 52 55 05
Faksas:(8-41) 52 55 05
Darbo laikas: I-V: 6.30-21.30 val. VI-VII: 9-15 val.
El. paštas: arunas@elada.lt